Cam Balkon Sistemleri

Anasayfa \ Blog \ Cam Balkon Sistemleri
Cam Balkon Sistemleri

Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon sistemleri, esasında camların alüminyum raylar içerisinde hareket ederek, balkonun uygun köşelerine, tüm camların katlanarak açılması temeline dayanmaktadır. Günümüzde şehir hayatının giderek daha yorucu, stresli olduğu düşünüldüğünde, insanlara evlerinde bir özgürlük alanı oluşturan ve odaları genişleten balkonlar günden güne önem kazanmaktadır. Eskiden balkonlar PVC, alüminyum doğrama  v.b. malzemelerle kapatılarak tamamen kapalı açılmaz bir ortam haline getirilirdi. Fakat bu şekilde kapatılan balkonlar,  balkon işlevini yitirerek evin herhangi bir odasından farkı kalmazdı. Cam balkon sistemlerinin tüketicilerle buluşması ile bu durum tamamen değişti. Balkon camlama sistemleri sayesinde, balkonlar asıl işlevlerini kaybetmeden,  camların bir tarafa toplanması suretiyle istenildiği zaman açılan, camların kapatılması suretiyle de istenildiği zaman kapanan bir esnekliğe sahip oldular. Böylece balkonlar kullanıcılar için “özgür yaşam alanı” haline geldi.

 

Balkonların  pvc tarzında malzemelerle kapalı hale getirilmesi, binanın dış görünüşünü bozarak ortaya çirkin görüntülerin çıkmasına neden oluyordu.  Cambalkon uygulamaları ise asıl bileşeninin cam olması ve şeffaflığı sayesinde binanın görüntüsüne herhangi bir zarar vermediği gibi genel mimariye uyum sağlayarak estetik bir görüntü de sağlamaktadır. Yağmur, kar vb. iklim şartları, balkonların cam balkona dönüştürülmesi sayesinde, kullanıcıları etkilemez. Aynı zamanda cambalkon sistemleri toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.

 

Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar  “temperli” veya “lamine” güvenlik camlarıdır. Dolayısıyla camların kırılması sonucu olası zararlar engellenmektedir. Kırılma sonucunda camlar buz haline gelip dağılmakta kişilere ve çevreye zarar vermemektedir.

RELATED POSTS